ventolin | adderall

Üldkehaline ettevalmistus?

Detsembris alustame nii Haapsalus kui Murastes meie motokrossitrennilistele suunatud üldkehalise ettevalmistusega.

Motosport koosneb kahest sõnast: esimene on moto ja teine sport. Lühidalt kokkuvõttes on tegemist mootori abil tehtava spordiga. Maailmas on natuke motokrossi uuritud ning on järeldatud, et see ala on nõudlik nii füüsisele kui ka vaimule. Hea on see, et neid saab arendada.

Meie üldkehalise ettevalmistuse eesmärk on trennilisi rohkem liikuma motiveerida ning koos mitmekülgseid harjutusi sooritada. Regulaarselt trenni tehes muutuvad meie lihased, kõõlused ning sidemed tugevamaks, luude tihedus paraneb, tugevneb immuunsusüsteem ning sama teeb ka süda. Tudor Bompa, kes on laste sporti palju uurinud, soovitab vanuses 6-10 eluaastat tegeleda just baastreeninguga.

Baastreeningus pöörame tähelepanu liigutusvõimete võrdsele ja mitmekülgsele arendamisele, see tagab meie keha igakülgse ettevalmistuse taseme ning töövõime tõusu. See on aga aluseks suuremate treeningkoormuste rakendamisele tulevikus. Liigutusvõimete arenedes omandab laps lihtsamalt erinevate spordialade tehnikaid, ka motokrossi:) Muidugi ei saa mainimata jätta ka seda, et baastreeninguga vähendame vigastuste riski.

ÜKE harjutusi valides arvestame, et 6-10 aastastel lastel areneb kõige paremini painduvus, koordinatsioon ning tasakaal. Loomulikult võib sekka teha ka kiireid kuid lühikesi spurte ning oma keharaskusega erinevaid harjutusi.

Miks üldse treenida? Selge on see, et kõik ei soovi sportlaseks saada. Regulaarne kehaline aktiivsus on inimesele vajalik, et ka igapäevaselt olla tugevam, tervem, enesekindlam.

Eesti lapsed liiguvad väga vähe…Loe siit

 

Comments are disabled.